Balada pro banditu

Dnes již kultovní příběh o banditovi, který za dob první světové války skutečně řádil v lesích Podkarpatské Rusi, se dočkal několika muzikálových zpracování, a to jak na divadelní scéně, tak na filmovém plátně. V roce 2012 ho uvedl i divadelní spolek Mimochodem, když toto představení ušil na míru ledečskému hradu. Hru vkusně doplňuje živá hudba a zpěvy, které z libreta Milana Uhdeho a skladeb Miloše Štědroně vykřesávají romantickou atmosféru, jíž kulisy scény pod otevřeným nebem jen umocňují. O režii se postaral herec brněnského divadla Husa na provázku Milan Holenda, zatímco hudební složka a zpěvy vznikaly pod taktovkou absolventky pražské konzervatoře Petry Ochové.

Režie

Děkovačka

Obsazení

Muzikanti: Soňa Brabcová, Petr Havel, Martin Měkota, Jan Havel, David Kubát. Libreto, texty písní: Milan Uhde. Hudba: Miloš Štědroň. Sbormistr: Petra Ochová

Zvláštní poděkování: ZUŠ Ledeč nad Sázavou za spolupráci, Lídě a Liboru Měkotovým, Miloši Zajíčkovi.

Autorská práva zastupuje společnost Aura-Pont s.r.o., Veslařský ostrov 62, 147 00 Praha 4

Budoucí představení:

Minulá představení:

Požadavky na scénu Hra byla nazkoušena na míru ledečskému hradu a v současné době se neuvažuje o zájezdním hraní. Za tímto účelem doporučujeme navštívit představení Monsieur Amédée, případně Blbec k večeři, se kterými rádi přijedeme i k Vám.

nahoru

Domů